Manufacturer SeriesS7 ET 200 CPU BRAND SIEMENS MODEL NAME / NUMBER6ES7134-6FF00-0AA1Product type designation AI 8xU BASTEP 7 TIA Portal configurable/integrated from versionV13 SP1SIMATIC ET 200SP, Analog input module, AI 8XU Basic, suitable for BU type A0, A1, Color code CC02, Module diagnostics, 16 bit
| Specification | Details |
|---|---|
| Product Name / Model | 6ES7134-6FF00-0AA1 |
| Voltage | 24 V DC |
| Input current | 25 mA |
| Power loss | 0.7 W |
| Isolation | 707 V DC |
| Operation temperature | -30 - +60 Degree C |
| Dimensions | 15 x 73 x 58 mm |
| Net weight | 31 g |




Price:
Price 135075 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Operating Temperature : 20 +40 Celsius (oC)
Dimension (L*W*H) : 200 x 472 x 237 Millimeter (mm)
Humidity : 95 %
Condition : New
Price 18600 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Operating Temperature : 20 +60 Celsius (oC)
Dimension (L*W*H) : 110 x 100 x 75 Millimeter (mm)
Humidity : 95 %
Condition : New
Price 4739 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Operating Temperature : 30 +60 Celsius (oC)
Dimension (L*W*H) : 15 x 73 x 58 Millimeter (mm)
Humidity : 95 %
Condition : New
Price 58240 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Operating Temperature : 20 +60 Celsius (oC)
Dimension (L*W*H) : 40 x 125 x 120 Millimeter (mm)
Humidity : 95 %
Condition : New
Thank You!
Thank You for your valuable time. We have received your details and will get back to you shortly.
GST : 24AAWFN3775H1ZP
For an immediate response, please call this
number 07971891506 PIN( 391 )
Price:

Send Inquiry


