| Specification | Details |
|---|---|
| Product Name / Model | 6SL3210-5BB21-1UV1 |
| Voltage | 200-240 V |
| Rated power | 1.1 kW |
| Frequency | 50-60 Hz |
| IP protection | IP20 |
| Operation temperature | -20 - +60 Degree C |
| Dimensions | 90 x 160 x 147 mm |

Price:
Price 9900 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Rated Voltage : 380480 Volt (V)
Color : Black
Application : Industrial automation
Warranty : 1 Year
Price 25855 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Rated Voltage : 380480 Volt (V)
Color : Black
Application : Automation
Warranty : 1 Year
Price 116870 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Rated Voltage : 380440 Volt (V)
Color : Black
Application : Industrial automation
Warranty : 1 Year
Price 36751 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Rated Voltage : 380440 Volt (V)
Color : Black
Application : Industrial automation
Warranty : 1 Year
Thank You!
Thank You for your valuable time. We have received your details and will get back to you shortly.
GST : 24AAWFN3775H1ZP
For an immediate response, please call this
number 07971891506 PIN( 391 )
Price:

Send Inquiry


